Bioderma

Francouzká značka Bioderma je na trhu již více než 20 let. Její sídlo se nachází v Lyonu a působí ve více než 70 zemích. Je jednou z nejčastěji dermatology doporučovaných kosmetik.

V portfoliu této značky můžeme nalézt přípravky na různé typy pleti:citlivou, mastnou, dětskou, suchou, dehydratovanou, či přípravky na hojení, regeneraci, pigmentové skvrny, sluneční ochranu, péči proti stárnutí nebo na ošetření vlasů.

V tomto článku bych se ráda zaměřila na představení řady SENSIBIO – tedy řady věnující se péči o citlivou pleť.

Sensibio H2O

Úplně prvním a myslím, že i nejoblíbenějším přípravkem této řady je Sensibio H2O. Tato micelární pleťová voda se vyrábí v balení 250 a 500ml. Je vhodná ke každodennímu čištění a odlíčení citlivé pleti, je možné s ní odličovat i oči. Pro pacienty se sušší kůží a větší náklonností k odličovacím mlékům má Bioderma ve svém repertoáru i Sensibio Mléko, které obsahuje patent Toleridine.

Další ze zástupců základní řady patří do skupiny krémů, z kterých si ohledně citlivé pleti může vybrat snad úplně každý.

Sensibio Légére a Sensibio Riche

Dva krémy lišící se svou texturou. Légére je lehký, vhodný pro normální až smíšenou pleť, Riche je výživný, tedy vhodný pro suchou až velmi suchou pokožku. Oba krémy pleť hydratují a zklidňují. Zmírňují pocity pnutí a pálení. Obsahují patentovanou složku Toléridine, která okamžitě a trvale působí proti zánětu. Zvyšuje toleranční práh pokožky, ta se stává odolnější, lépe chráněna před vnějšími vlivy a je méně reaktivní.

Sensibio Forte

Zklidňují krém na podrážděnou pokožku citlivou na vnější vlivy. Zvyšuje práh tolerance pokožky. Hydratační a zvlhčující složky zabraňují dehydrataci kůže.

Sensibio DS + krém

Zklidňující krém na seboroickou pokožku se šupinami, zklidňuje podráždění, zabraňuje vzniku šupin, snižuje lokální začervenání pokožky. Nemastná a příjemná konzistence krému.

Sensibio DS + Moussant

Jemný čistící gel na seboroickou a podrážděnou pokožku. Účinně pokožku zklidňuje a dezinfikuje. Odstraňuje pocit pálení, svědění a pnutí pokožky. Vhodný pro muže při výskytu seboroické dermatitidy ve vousech a obočí a při šupinatění pokožky hlavy u novorozenců.

Sensibio Oční

Hydratuje, zklidňuje, snižuje překrvení, zabraňuje opuchlým očím, redukuje jemné vrásky, obnovuje kožní bariéru na citlivé pokožce v okolí očí. Obsahuje patent Toléridine. Je určen ke každodennímu ošetření i jako podklad pod make-up. Vhodný pro nositele kontaktních čoček.

Sensibio AR

Velmi zklidňující, působící proti začervenání, na každodenní použití. Obsahuje patent Rosactiv, který působí přímo na faktor zodpovědný za dilataci a oslabení kožních cév (zdroj stálého začervenání).

Sensibio AR BB Krém

V dnešní době velice oblíbený BB krém s SPF 30, který pokožku sjednotí, rozjasní a jemně natónuje. Díky patentu Rosactivit je oproti své konkurenci ve výhodě přímého působení na začervenání pokožky.

Sensibio AR Make-up

Speciální kompaktní make-up vyvinutý pro citlivou a reaktivní pleť se sklonem k začervenání. Chrání pokožku před UV zářením SPF 30/UVA 16. Obsahuje patent Rosactiv. Je nekomedogenní a vyrábí se ve dvou odstínech - tmavý a světlý.

Sensibio H2O AR

Micelární pleťová voda, speciálně upravena pro pokožku se sklonem k začervenání, utišuje pálení pokožky, důkladně odstraní i voděodolný make-up. Obsahuje patent Rosactive.

Sensibio Maska

Hydratační a zklidňující pleťová maska, obsahuje patentovanou složku Toléridine. Poskytuje dlouhotrvající úlevu a obnovuje kožní bariéru, čímž zabraňuje průniku potencionálně škodlivých látek.

Sensibio Dermální voda

– zklidňující a osvěžující voda ve spreji. Zlepšuje pohodlí pokožky, fixuje make-up, je vhodná při zčervenání, pocitu tepla, či svědění.

Sensibio Déo Anti-transpirant - roll-on a sprej Sensibio Déo Deodorant - roll-on

Oba obsahují patent Toléridine, jsou určeny na citlivou a depilovanou pokožku. Neobsahují alkohol. Anti-transpirant je určen k snižování nadměrného pocení a nezanechává bílé stopy na oblečení. Deodorant je bez hliníkových solí a neutralizuje nežádoucí pachy a nezanechává bílé stopy.

Všechny výrobky z řady Sensibio jsou hypoalergenní, neobsahují mýdlo, parfém, barviva, jsou nekomedogenní.